coffee is the best reason for happiness

Pulp Artisan: İzmir’in En Yeni 3.Dalga Kahve Dükkanı

Pulp Artisan: İzmir’in En Yeni 3.Dalga Kahve Dükkanı

Bugün İzmir’in en yeni 3. dalga kahve dükkanı olan Pulp Artisan’da çok keyifli bir saat geçirdim. Bostanlı’daki mekân açılalı henüz 15 gün oldu. Dolayısıyla herşey çok yeni, çok taze. Mekânın sahiplerinden ve aynı zamanda baristası olan Ozan Bey çok kibar ve samimi bir insan. Hem kahve demledik, hem sohbet ettik kendisiyle. Mekân fotoğrafları çekerken de çok yardımcı oldu. Kendisine bir kez de buradan teşekkür ediyorum.

Pulp Artisan ile ilgili sevdiğim şeyleri hemen sıralıyorum:

1. Öncelikle Bostanlı’da. Karşıyaka’da 3.dalga kahve dükkanı sayısının artması gerektiğini düşünen bir kahvesever olarak her yeni kahve dükkanı benim için çok özel. Ayrıca evime yakın olması da benim için büyük bir avantaj.

2. İlgi ve samimiyet çok önemli. Kahve ile ilgili soru sorduğunuzda cevap alabilmeniz, kahve seçiminde baristanın yardımcı olması ve demleme süreci ile ilgili bilgi vermesi 3.dalga kahve dükkanlarında olması gereken en temel şeylerden biri bence.

            

3.Mekânın iç tasarımı harika. Çok ferah ve iyi ışık alan bir mekân. Fotoğraf çekmek için gayet uygun. Renkler sarı ve yeşil; en sevdiğim 🙂 Ayrıca olabildiğince yeşil bir alanda vakit geçiriyorsunuz ve bu da kahve içerken insana huzur veriyor.

4.Kahve çekirdeği seçeneği bol. Size önerebilecekleri yeterli sayıda çekirdek çeşidi mevcut. Her defasında başka bir çekirdek deneyebilir, tekrardan kaçınabilirsiniz. Baristocrat, Coffee Department ve Kimma çekirdekleri benim ilk dikkatimi çeken seçenekler oldu.

                

5.Pulp Artisan sadece kahve dükkanı değil, aynı zamanda Roastery, yani kahve de kavuruyorlar. Özellikle kahve kavuruyor musunuz diye sordum ve olumlu yanıt aldım. Bazı mekânlar “Roastery” yazıyorlar isimlerinin yanına ama aslında kahve kavurmuyorlar. Dolayısıyla kendi kavurdukları kahveleri de deneme şansınız var.

6.Pulp Artisan, Baristocrat’ın kurucusu Nurettin Karakundakoğlu’nun ve yine Baristocrat’ın efsane kahve kavurucusu Rıdvan Bey’in danışmanlığını almış. Dolayısıyla gayet donanımlı bir şekilde başladıklarını söylersek sanırım hata etmiş olmayız.

                

İzmir’e artık yaz geldi derken ve kendimizi evlerden dışarı atacağımız günler yakınken 3.dalga kahve dükkanlarını gezin, tanıyın, tanışın ve dost olun derim. Sıradan kafelerde bulamadığınız pek çok şey bulacaksınız. Ve listenize kesinlikle Pulp Artisan’ı ekleyin diyorum…