coffee is the best reason for happiness

Pulp Artisan Happy Hour

Pulp Artisan Happy Hour

Kahve ile ilgili etkinliklere davet edildiğimde çok mutlu oluyorum. Çünkü bu sadece yeni bir mekân, iyi kahve, keyifli vakit demek değil benim için. Yeni insanlar, yeni ilişkiler ve sosyal medya üzerinden yeni bir soluk demek. Sevgili İrem (@coffeerem) beni Pulp Artisan’da düzenlenecek olan Happy Hour etkinliğine davet ettiğinde çok mutlu oldum. Aynı gün taa Alaçatı’ya fotoğrafçılık atölyesine gidecek olmama rağmen bu nazik daveti sevinçle kabul ettim.

       

The Pulp Artisan Coffee

The Pulp Artisan Coffee son dönemde Bostanlı’da açılan keyifli bir mekân. Öncelikle mekânın dekorasyonu harika. 4 ortak olarak actiklari kahve dükkânının duvarlarını harika sanat eserleri ile donatan kişi ortaklardan Onur Bey (@protokonsept). Yeşil çerçeveli kocaman camları ve kapıları ile hem bahçedesiniz hem mekânda. Sarı ve yeşil tonlarının hâkim olduğu bu dükkan insanı rahatlatıyor.

          

Kahve konusunda da bir o kadar başarılılar. Çünkü Pulp Artisan kahve çeşitlerinin bol olduğu bir kahve dükkanı. Baristocrat, Coffee Department, Kimma, Petra gibi kahvecilerin kahveleri dışında kendi kavurdukları kahveyi de içebilirsiniz. Ayrıca yola Baristocrat’tan kahve konusunda eğitim alarak başlamışlar. Baristocrat’ın kavurucusu Rıdvan Bey’in danışmanlığı ve mekân sahiplerinin geçmişteki restoran-kafe deneyimleri ile Pulp Artisan kısa sürede çok hızlı yol alacak gibi duruyor. Kısacası Pulp Artisan’ın adını çok daha sık duyacaksınız artık.

                

Happy Hour

Happy Hour etkinliğinde tanıdığım isimler de vardı, önceden tanıyıp etkinlik boyunca daha samimi olduklarım ve yeni tanıdıklarım da. Farklı alanlardan farklı bloggerlar ve benim gibi Instagram kullanıcıları ve kahveseverler biraraya gelince gerçekten Happy Hour oluyor. Nitelikli kahveler, limonatalar, leziz yiyecekler, foto3graf makinaları ve cep telefonları ile neşeli bir sohbet..

Bu etkinliğin benim için en önemli kısmı ise Hakan Bey’in (@hakanie) kahveyi bizden birilerinin demlemesini istemesi ve elime ekipmanları tutuşturmasıydı. Heyecan yaptım çünkü hem ilk kez kendim dışında birileri için kahve demleyecektim hem de Hakan Bey’den not alacaktım. Ethiopia Magarrisa Lot #1 kahvesini üç farklı kişi V60 ile demledi. Ben Hakan Bey’den tam puan aldım 🙂

     

Bu etkinliğe beni davet eden İrem ve kahve konusunda beni destekleyen ve yüreklendiren Hakan Bey başta olmak uzere; Pulp Artisan ekibine ve tüm katılımcı arkadaşlara bu keyifli anı için çok teşekkür ederim. Ve Bostanlı’ya gittiğinizde Pulp Artisan’a mutlaka uğramanızı ve bu nefis mekânı görmenizi tavsiye ederim.